Цъкнете тук за да гласувате в bgtop и да премахнете тези ленти
Пари от Интернет :: HDD Mining - Копане с Хард Диск - BurstCoin
Пари от Интернет Форуми Пари от Интернет
Заедно печелим повече

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

HDD Mining - Копане с Хард Диск - BurstCoin
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 65, 66, 67  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Пари от Интернет Форуми -> Криптовалути (BTC, LTC и др.)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
preslav1980

Възраст: 37
Статус: offline

0.000 AlertPay_USD
0.000 AlertPay_EURO
0.210 PayPal_USD
0.000 PayPal_EURO

Пуснато на: 11 Яну 2018 21:52 Заглавие: Отговорете с цитат

Значи всичко е ОК.
mrowcp

Възраст: 35

0.000 AlertPay_USD
0.000 AlertPay_EURO
0.000 PayPal_USD
0.000 PayPal_EURO

Пуснато на: 11 Яну 2018 22:45 Заглавие: Отговорете с цитат

ataman79 написа:
Споделете в кои пулове сте?
preslav1980 - мисля, че си е Solo Miner

Аз съм при румънците

П.П. - Колко времеотнема прехвърлянето на монети от Burst wallet-a към Poloniex?

И аз ползвам от самото начало https://burst.cryptoguru.org/
За всичките месеци, без значение от нивото на трудност, добива ми е идентичен, така че предполагам не прибират нещо под масата.

За трансфер към Poloniex ти трябват 20 потвърждения.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ataman79

Възраст: 38

0.000 AlertPay_USD
0.000 AlertPay_EURO
0.000 PayPal_USD
0.000 PayPal_EURO

Пуснато на: 12 Яну 2018 12:32 Заглавие: Отговорете с цитат

mrowcp написа:
ataman79 написа:
Споделете в кои пулове сте?
preslav1980 - мисля, че си е Solo Miner

Аз съм при румънците

П.П. - Колко времеотнема прехвърлянето на монети от Burst wallet-a към Poloniex?

И аз ползвам от самото начало https://burst.cryptoguru.org/
За всичките месеци, без значение от нивото на трудност, добива ми е идентичен, така че предполагам не прибират нещо под масата.

За трансфер към Poloniex ти трябват 20 потвърждения.

за румънците бях чел тука във форума, че лъжели не знам дали е така - но понякога пула им прави проблеми и ме дразни.

@ChelseaFC
@mrowcp

С колко ТБ-та сте, да преценя има ли смисул да пробвам cryptguru

Този сайт според вас правилна статистика ли показва от към спечелени блокове? http://explore.burstcoin.ro/winners
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
victorio404

0.000 AlertPay_USD
0.000 AlertPay_EURO
0.000 PayPal_USD
0.000 PayPal_EURO

Пуснато на: 12 Яну 2018 15:06 Заглавие: Отговорете с цитат

С Qbundle (1.9) трябва ли да се смята ръчно и оставя 10% празно и да се правят сметки при плотването с калкулатора за да са уникални nounces? (за 10% празно прочетох тук пише, че ако не се остави място става много бавен диска?)
Уж пише да не се пипат настройките, защото той си смятал нещата.
Също иска да посоча папка за плот-файловете, не основната на дадения хард - това не разбирам по каква причина е при положение, че искам да ползвам целия диск за целта?

още един въпрос - трябва ли да ползвам отделен плотер за avx2 или вградения в Qbundle е такъв?
Върнете се в началото
preslav1980

0.000 AlertPay_USD
0.000 AlertPay_EURO
0.210 PayPal_USD
0.000 PayPal_EURO

Пуснато на: 12 Яну 2018 16:57 Заглавие: Отговорете с цитат

victorio404 написа:
С Qbundle (1.9) трябва ли да се смята ръчно и оставя 10% празно и да се правят сметки при плотването с калкулатора за да са уникални nounces?
Уж пише да не се пипат настройките, защото той си смятал нещата.
Също иска да посоча папка за плот-файловете, не основната на дадения хард - това не разбирам по каква причина е при положение, че искам да ползвам целия диск за целта?

още един въпрос - трябва ли да ползвам отделен плотер за avx2 или вградения в Qbundle е такъв?

1. Qbundle 1.6, не Qbundle (1.9)

2. НЕ съм го пробвал но чак 10 % се съмнявам. Нали има бар който преместваш. Дай максимума.

3. Файловете, които си направил с плотера от портфейла мисля, че ги запомня и ако тръгнеш да правиш 2 файл ще промени автоматично стартория нонс. Поиграй си малко и сам ще разбереш

4. Да иска директория вътре в харда. Просто направи една папка Burst и вкарай плот файла вътре в нея. Нищо няма да загубиш като пространство от диска. Иска папката, за да може като дадеш старт майнинг в портфейла да открие плот файла ти.

5. Не е avx2. Поне при мен смъкна само avx версията. Но това лесно се проверява. Отиваш в папката където си смъкнал портфейла, после в папка XPlotter и виж дали файла на приложението е XPlotter_avx или XPlotter_avx2.

Трябва да си го смъкнеш отделно. По горе в темата има линк.
victorio404

0.000 AlertPay_USD
0.000 AlertPay_EURO
0.000 PayPal_USD
0.000 PayPal_EURO

Пуснато на: 12 Яну 2018 17:17 Заглавие: Отговорете с цитат

1.9 е последната версия - излезнала е преди 1 ден
Началния нонс може ли да е 0 ако ползвам само 1 файл?
Като дам максимума на слайдера ми оставя 1.5мб само празно на диска - следващата стъпка, която успях да направя е с 10ГБ празно място на диска...(диска е 4тб - реални 3.64)
Върнете се в началото
preslav1980

0.000 AlertPay_USD
0.000 AlertPay_EURO
0.210 PayPal_USD
0.000 PayPal_EURO

Пуснато на: 12 Яну 2018 18:12 Заглавие: Отговорете с цитат

victorio404 написа:
1.9 е последната версия - излезнала е преди 1 ден
Началния нонс може ли да е 0 ако ползвам само 1 файл?
Като дам максимума на слайдера ми оставя 1.5мб само празно на диска - следващата стъпка, която успях да направя е с 10ГБ празно място на диска...(диска е 4тб - реални 3.64)

Браво. Тия през ден нови версии на портфейла вадят. Very Happy

По добре почни от 1 за стартов нонс ако е само 1 файл.
10гб фрий място не е голям проблем. Ако искаш изцяло да го запълниш стартирай и конфигурирай плотера ръчно. Описано е по назад в темата.
victorio404

0.000 AlertPay_USD
0.000 AlertPay_EURO
0.000 PayPal_USD
0.000 PayPal_EURO

Пуснато на: 12 Яну 2018 18:38 Заглавие: Отговорете с цитат

сложих един файл 100мб и го изтрих след началото за да остане малко празно иначе с плъзгача или 10гб или някакъв минимум 700к-1,5мб празно място.
Плотвам в момента - започнах от 0 нонс - имало бъг ако започва от нонс 0, но бил отстранен уж. Бих започнал от 1, но не ми се рестартира пак процеса, че като гледам ще отнеме дни - след първите няколко пакета рязко падна скоростта на писане на диска и сега процесора чака по много време...
в тази връзка - ако забие ПЦ-то или се рестартира по друга причина от начало ли започва процеса с плотването или може да се продължи?
Може ли да се стартира миньора преди да е завършило плотването?

иначе и аз да се наредя като кандидат за няколко монетки:
BURST-GEVB-242F-JJMG-EX4NP
разбира се връщам със 100% лихва като започне копането. Благодаря предварително.
Върнете се в началото
preslav1980

0.000 AlertPay_USD
0.000 AlertPay_EURO
0.210 PayPal_USD
0.000 PayPal_EURO

Пуснато на: 12 Яну 2018 19:22 Заглавие: Отговорете с цитат

victorio404 миньора продължава от мястото където е спрял ако прекъсне по някаква причина. Щом ти е паднала драстично скоростта значи диска ти е архивен SMR тип. Ако прехвърля с 5 Mb/s смятай сам колко време ти трябва.

Пратил съм ти и монети. Very Happy
victorio404

0.000 AlertPay_USD
0.000 AlertPay_EURO
0.000 PayPal_USD
0.000 PayPal_EURO

Пуснато на: 12 Яну 2018 19:31 Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря много за моментите.
В началото прехвърляше с 50-100мб/с след това рязко падна - в момента под 1мб/с - нещо не е наред май - ще проверя дали е SMR ако мога.
В краен случай ще правя файла на друг диск и ще го прехвърлям - ще трябва да направя няколко по-малки обаче или някаква друга гимнастика.
Върнете се в началото
victorio404

0.000 AlertPay_USD
0.000 AlertPay_EURO
0.000 PayPal_USD
0.000 PayPal_EURO

Пуснато на: 12 Яну 2018 22:19 Заглавие: Отговорете с цитат

Включих wrightcaching на диска и рестартирах плотера от нонс 1. Плотва с 8к нонса(оказа се, че процесора нама avx2 за моя изненада - FX 8320 Smile) диска пише с 70-80мб/с докато стигне до нонс около 150000 и след него пада изведнъж под 1мб/с и стабилно държи тази скорост. Вероятно ще се окаже SMR диска, но в HDTune показва access time 12-14ms, а четох, че smr имали много по-малки стойности под 1ms. Някой има ли наблюдения по въпроса?

какво би се случило ако пусна миньора с недовършения плот файл, който си е пълен разнер - 3,63 гб макар, че не е довършен?
Върнете се в началото
mrowcp

0.000 AlertPay_USD
0.000 AlertPay_EURO
0.000 PayPal_USD
0.000 PayPal_EURO

Пуснато на: 12 Яну 2018 23:41 Заглавие: Отговорете с цитат

victorio404 написа:
Включих wrightcaching на диска и рестартирах плотера от нонс 1. Плотва с 8к нонса(оказа се, че процесора нама avx2 за моя изненада - FX 8320 Smile) диска пише с 70-80мб/с докато стигне до нонс около 150000 и след него пада изведнъж под 1мб/с и стабилно държи тази скорост. Вероятно ще се окаже SMR диска, но в HDTune показва access time 12-14ms, а четох, че smr имали много по-малки стойности под 1ms. Някой има ли наблюдения по въпроса?

какво би се случило ако пусна миньора с недовършения плот файл, който си е пълен разнер - 3,63 гб макар, че не е довършен?

Да не те излъжа, но мисля, че плот файла трябва да е завършен иначе нищо няма да стане.

Хм, много интересна новина:

Bitcoin replacing “proof of work” with “proof of capacity” FORK later this month is bringing the birth of Bitcoin Ore (bitcoin run off of “proof of capacity”).

Казват, че седмица преди форка на 28.01 ще анонсират каква технология, ще ползват. Като цяло се очква всичко това да е в плюс за Burst, ако не друго, поне ще привлече внимание.
Върнете се в началото
Doctor.Who

Възраст: 39

0.000 AlertPay_USD
0.000 AlertPay_EURO
0.000 PayPal_USD
0.000 PayPal_EURO

Пуснато на: 13 Яну 2018 1:19 Заглавие: Отговорете с цитат

Добре е да отървем магазините от 6TB дискове по 300-350лв. Е така, предварително да си имаме, че после няма да има.
Върнете се в началото
mrowcp

0.000 AlertPay_USD
0.000 AlertPay_EURO
0.000 PayPal_USD
0.000 PayPal_EURO

Пуснато на: 13 Яну 2018 5:07 Заглавие: Отговорете с цитат

@preslav1980 а защо си излезнал от пула да копаеш соло? Гледам, че миналата година Декември си вадил средно по 500 монети на ден, а солото ти носи един блок на средно 4-5 дена.
Върнете се в началото
ivo_

Възраст: 46

0.000 AlertPay_USD
0.000 AlertPay_EURO
0.000 PayPal_USD
0.000 PayPal_EURO

Пуснато на: 13 Яну 2018 13:43 Заглавие: Отговорете с цитат

r3sp3c7, Здравейте , имам следния проблем : първо плотнах 1тб и изпълних всичко както трябваше , уж започна да копае , но реших да плотна още малко хард и не изключих копаенето преди плотването а чак доста по-късно. Уж диска се качи , но сега когато избера същия басейн програмата тръгва но виждам само инфо за РАМ и процесор , без инфо за HDD след което нищо не се случва. Нямам повече монетки и съответно не мога да пробвам с друг басейн , а отделно не ми дава да избера хард ( стои си този който първо качих ) Ще съм благодарен ако ми кажете къде бъркам и как да го оправя
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Пари от Интернет Форуми -> Криптовалути (BTC, LTC и др.) Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 65, 66, 67  Следваща
Страница 34 от 67

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Подобни теми
Тема Автор Форум Отговори Пуснато на
Няма нови мнения 3btc.org - web mining & multi faucet Nanko Криптовалути (BTC, LTC и др.) 0 31 Мар 2018 7:49 Вижте последното мнение
Няма нови мнения MinerGate = Cryptocurrency mining poo... kreyze Криптовалути (BTC, LTC и др.) 1 31 Дек 2017 14:44 Вижте последното мнение
Няма нови мнения JSECoin - Копане с Браузър или Уеб-сайт. r3sp3c7 Криптовалути (BTC, LTC и др.) 18 14 Сеп 2017 10:28 Вижте последното мнение
Няма нови мнения PowerHouseMining.com - Ethereum minin... polito_uzunova Криптовалути (BTC, LTC и др.) 1 15 Юли 2017 12:08 Вижте последното мнение
Няма нови мнения Търся cloud mining site? straightup Криптовалути (BTC, LTC и др.) 13 03 Юни 2016 18:09 Вижте последното мнение

Бгтоп - класация на българските сайтове!