Цъкнете тук за да гласувате в bgtop и да премахнете тези ленти
Пари от Интернет :: Какво е Affiliate маркетинг и Affiliate програми
Пари от Интернет Форуми Пари от Интернет
Заедно печелим повече

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Какво е Affiliate маркетинг и Affiliate програми

Създайте нова тема   Напишете отговор    Пари от Интернет Форуми -> Affiliate Marketing
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
admin
Администратор

Възраст: 28
Статус: offline
Местожителство: Бургас/Казанлък/Карлово
2620.767 AlertPay_USD
26.940 AlertPay_EURO
3249.141 PayPal_USD
24.830 PayPal_EURO

Пуснато на: 03 Апр 2011 23:17 Заглавие: Какво е Affiliate маркетинг и Affiliate програми Отговорете с цитат

Първо какво означава Affiliate програма?
Тези програми Ви предлагат начин да спечелите пари, като промотирате и рекламирате техни продукти. За какво точно Ви плащат? Когато потребител на вашия сайт си закупи стока или услуга онлайн през вашия линк или банер (който получавате от програмата), Вие получавате процент от печалбата заради това. И така и двете страни имат добра полза един от друг.
Какви точно са процентите комисионни?
Това зависи от самата програма и продукта или услугата, която предлага. Но обикновено са 40-50% за билкови продукти, а понякога и повече за софтуер, услуги и други. И тук не говорим за български програми, защото у нас това не е станало популярен бизнес и метод за промотиране.

Affiliate маркетинг?
Това включва методите, чрез които се промотират афилиейт продукти (продукти от афилиейт програма), услуги или афилиейт сайт (сайт, който рекламира афилиейт продукти или услуги).
Това, че рекламирате и предлагате дадени продукти/услуги не означава обаче, че ще имате някаква връзка с клиентите. Вашата работа е единствено да помогнете на тези клиенти да достигнат до продукта на Affiliate програмата. Това го прави толкова привлекателен, но и печеливш. Методите от които почти всеки може да изкарва много добри пари от интернет са малко и това е един от тях.
Как точно можем да промотираме афилиейт продуктите? Имате неограничени възможности за това. Основно вариантите са два: да промотирате продукти на сходна тематика с вече направен от вас сайт или да направите сайт специално за даден продукт/продукти.
Идва момента в който трябва да промотирате този сайт и да го направите посещаван, но как става това? Най-полезните посетители идват от търсачките. Затова трябва да го оптимизираме за търсачки (SEO), т.е. да направим така, че сайта ни да излиза на по-предни позиции при търсенията на определени думи. Линк с обща информация за SEO оптимизацията: http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=58362
Как да популяризираме сайта си: http://lanix.org/blog/comments.php?y=09&m=01&entry=entry090118-025925
Списък с български каталози/директории, социални мрежи, сайтове за обяви и артикъл директории

Какво е необходимо за да започна?
Трябва да имате добър английски или преводач, който да превежда необходимите материали. Това не важи за случаите, когато използвате готов направен сайт с темплейт, каквито предлагат някои Affiliate програми, но ако искате да печелите добре, ще трябва да си създавате сами съдържанието.
Идея. Трябва да имате представа какво точно искате да продавате и как ще го направите (какъв тип сайт ще създадете, тематика, къде ще го рекламирате и т.н.).

Правилата!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kaiser_Soze

Възраст: 32

0.000 AlertPay_USD
0.000 AlertPay_EURO
0.000 PayPal_USD
0.000 PayPal_EURO

Пуснато на: 18 Дек 2012 10:34 Заглавие: Отговорете с цитат

Нe знам дали е подходящо да питам тук. Предполагам сте чули за Lеaf, дето ще го пускат Януари. Тази програма е насочена по-скоро към хора, притежаващи някакъв сайт или бизнес сайт. Ще е някакъв микс от Affiliate marketing, MLM, SEO и др. Изглежда интересно, но все още не мога да разбера какво е точно.
Та това в тази категория ли попада или не?
Върнете се в началото
geagleiam

Възраст: 45

0.000 AlertPay_USD
0.000 AlertPay_EURO
0.000 PayPal_USD
0.000 PayPal_EURO

Пуснато на: 28 Май 2013 15:31 Заглавие: Отговорете с цитат

Имам сайт, който обучава чужд език . Преди време получих предложение от най-големия сайт на тази тема и казаха, че ще ми плащат 20% от печалбата, но от години, въпреки високия трафик от сайта ми към техния не съм получил нищо и ми се струва, че не работи. Ако някой знае афилиейт сайт, дори и да е на друга тема, но да плаща, ще бъда благодарен, ако сподели.
Върнете се в началото
JoinNewVision

Възраст: 34

0.000 AlertPay_USD
0.000 AlertPay_EURO
0.000 PayPal_USD
0.000 PayPal_EURO

Пуснато на: 19 Авг 2013 20:21 Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей geagleiam , ако искаш да се занимаваш с Affiliate Marketing аз бих ти препоричал 3 много добри affiliate програми които са се доказали с годините и имат изградена репутация сред хората които се занимават с такъв бизнес.
Ето ги и програмите:
1. Amazon - това е можеби КРАЛЯТ на този вид програми.Притежават милиони продукти започващи с комисионна от 10% достигаща до 80%.

2. Click Bank- Това е най-добрата affiliate програма за така наречените инфо-продукти ( електронни книги, обучителни CD-та и т.н.) на различна тематика.

3. Commission Junction - Това е също много известна affiliate програма с която аз не съм много запознат защото не съм регистрирсн там, но тези които печелят от тези програми я категоризират в топ 3 на най-добрите.

Надявам се да съм помогнал Smile
Върнете се в началото
VeselaBelova

Възраст: 30

0.000 AlertPay_USD
0.000 AlertPay_EURO
0.000 PayPal_USD
0.000 PayPal_EURO

Пуснато на: 20 Авг 2013 13:19 Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, сега ще ви предложа нещо наистина интересно. В BIM и EN комисионните, които ще получите са 100% от продукта, който бъде закупен. Заслужава си да бъдат инвестирани пари, защото тук ще се учите от най-добрия в бизнеса Vick Strizheus. За 4 месеца в EmPowerNetwork той е направил над 1 200 000$. Тук могат да се запишат и хора които не са се занимавали със Афилиейт Маркетинг. Vick Strizheus е обяснил стъпка по стъпка от къде да започнем и до каде да стигнем. Ако сте интересувате кликнете на линка и ще ви изпратя няколко видеа, за да видите за какво става дума.
Пратете лично съобщение, ако се интересувате.

Последната промяна е направена от VeselaBelova на 21 Авг 2013 8:43 ; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
geagleiam

Възраст: 45

0.000 AlertPay_USD
0.000 AlertPay_EURO
0.000 PayPal_USD
0.000 PayPal_EURO

Пуснато на: 20 Авг 2013 15:25 Заглавие: Отговорете с цитат

JoinNewVision написа:
Здравей geagleiam , ако искаш да се занимаваш с Affiliate Marketing аз бих ти препоричал 3 много добри affiliate програми които са се доказали с годините и имат изградена репутация сред хората които се занимават с такъв бизнес.
Ето ги и програмите:
1. Amazon - това е можеби КРАЛЯТ на този вид програми.Притежават милиони продукти започващи с комисионна от 10% достигаща до 80%.

2. Click Bank- Това е най-добрата affiliate програма за така наречените инфо-продукти ( електронни книги, обучителни CD-та и т.н.) на различна тематика.

3. Commission Junction - Това е също много известна affiliate програма с която аз не съм много запознат защото не съм регистрирсн там, но тези които печелят от тези програми я категоризират в топ 3 на най-добрите.

Надявам се да съм помогнал Smile

Благодаря за обективната информация, ще ги пробвам!
Върнете се в началото
JoinNewVision

Възраст: 34

0.000 AlertPay_USD
0.000 AlertPay_EURO
0.000 PayPal_USD
0.000 PayPal_EURO

Пуснато на: 20 Авг 2013 20:54 Заглавие: Отговорете с цитат

VeselaBelova написа:
Здравейте, сега ще ви предложа нещо наистина интересно. http://getmoneywithvesi.com , в BIM и EN комисионните които ще получите са 100% от продукта които бъде закупен. Заслужава си да бъдат инвестирани пари защото тука ще се учите от най-добрия в бизнеса Vick Strizheus. За 4 месеца в EmPowerNetwork тои е направил над 1 200 000$. Тук могат да се запишат и хора които не са се занимавали със Афилиейт Маркетинг. Vick Strizheus е обяснил стъпка по стъпка от каде да започнем и до каде да стигнем. Ако сте интересувате кликнете на линка и ще ви изпратя няколко видеа, за да видите за какво става дума. http://getmoneywithvesi.com

Здравей Весела темата за Empower Network е ето тук: http://pari-ot-internet.com/forum/viewtopic.php?t=16726 ако имаш някакви мнения можеш да ги споделиш Smile. А и един приятелски съвет изтрий реферал линка, че може да те банат Smile

С уважение: JoinNewVision
Върнете се в началото
ipetrov

Възраст: 32

0.000 AlertPay_USD
0.000 AlertPay_EURO
0.000 PayPal_USD
0.000 PayPal_EURO

Пуснато на: 16 Май 2016 23:52 Заглавие: Отговорете с цитат

Афилиейт програмата на Dekoriray.me Ви предлага:

Множество продукти за промотиране
Множество банери
Дневни и Седмични плащания през: EasyPay. ePay, Ekont и др.
15% комисиона + 0.02лв за уникален клик
Невероятна конверсия

За повече информация.
http://dekoriray.me/affiliate/index
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Пари от Интернет Форуми -> Affiliate Marketing Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Подобни теми
Тема Автор Форум Отговори Пуснато на
Няма нови мнения Предлагам ви две програми за печалба didkap84 Проблеми, дискусии, предложения за нови програми 0 26 Дек 2018 23:18 Вижте последното мнение
Няма нови мнения Относно Раздел Програми GeorgiIvanov Общи дискусии 13 19 Юли 2016 18:31 Вижте последното мнение
Няма нови мнения Какво мислите за SNBA? Stivit0 Други 2 24 Яну 2016 21:00 Вижте последното мнение
Няма нови мнения Въпрос за скамнали програми rokol1 Въпроси и предложения 13 17 Яну 2016 11:07 Вижте последното мнение
Няма нови мнения Affilate програми, само за трафик, бе... rokol1 Помощ! 3 12 Юли 2015 15:50 Вижте последното мнение

Бгтоп - класация на българските сайтове!